Loading…

Real Madridi konfirmon lëndimin e Bellingham, ylli anglez pritet të mungojë deri në 3 javë

  • 11/02/2024 | 14:06

Real Madridi konfirmon lëndimin e Bellingham, ylli anglez pritet të mungojë deri në 3 javë

Real Madridi ka konfirmuar lëndimin e Jude Bellingham, të pësuar mbrëmë në ndeshjen ndaj Gironas.


Ylli anglez shkëlqëu në këtë ndeshje, duke shënuar dy gola në fitoren 4:0.

Megjithatë, Bellingham u detyrua të largohet nga loja në minutën e 57-të shkaku i një lëndimi.

“Pas testeve të bëra sot në qendrën mjekësore të Real Madridit, lojtari ynë Jude Bellingham është diagnostifikuar me një ndrydhje të shkallës së lartë të kyçit të këmbës së majtë”, thuhet në njoftimin e klubit spanjoll, që nuk bëri të ditur se sa do të mungojë mesfushori i tyre.

Sipas raportimeve të para, Bellingham do të jetë jashtë për dy deri në 3 javë.

Ai do të humbasë ndeshjen e parë ndaj Leipzigut në Ligën e Kampionëve, por edhe në ndeshjen ndaj Rayo Vallecanos, Sevillas e Valencias.

Gjithsesi, Jude Bellingham pritet të jetë gati për ndeshjen e kthimit ndaj Leipzigut, që do të zhvillohet më 6 mars. /Gazeta Express/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë