Loading…

Real Madridi me deklaratë publike publike për Asensio

  • 03/06/2023 | 16:56

Real Madridi me deklaratë publike publike për Asensio

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht për largimin e Marco Asensios.


Spanjolli do të largohet nga “Santiago Bernabeu” si futbollistë i lirë pas shtatë sezoneve, shkruan Gazeta Express.

Ai iu bashkua “Los Blancos” kur ishte vetëm 20 vjeç dhe ka arritur të hyjë në historinë e klubit si pjesë e një ekipi që ka luajtur në një nga periudhat më të suksesshme.

Asensio ka fituar 17 tituj me Real Madridin gjatë kësaj periudhe.

27-vjeçari ka bërë 50 paraqitje këtë sezon, ka shënuar 12 gola dhe ka dhënë tetë asistime.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë