Loading…

Real Madridi merr vetëm një pikë nga përballja me Betisin

  • 09/12/2023 | 18:56

Real Madridi merr vetëm një pikë nga përballja me Betisin

Real Madridi dhe Real Betisi kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në La Liga.


Ndeshja e zhvilluar në stadium “Benito Villamarin” përfundoi me rezultatin 1:1.

Jude Bellingham kaloi fillimisht “Los Blancos” në epërsi me golin e Jude Bellingham (53′).

Por, vendasit barazuan shifrat përmes Aitor Rubal (66′).

Real Madridi mbetet lider në tabelë me 39 pikë, por tani me një pikë më shumë se Girona, që ka një ndeshje më pak.

Real Betisi është i shtati me 26 pikë. / Express/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë