Loading…

Real Madridi ndalet në shtëpi nga Sociedadi

  • 29/01/2023 | 23:07

Real Madridi ndalet në shtëpi nga Sociedadi

Real Madridi është ndalur me barazim në shtëpi nga Real Sociedadi.


Ndeshja e zhvilluar në “Santiago Bernabeu” përfundoi baras dhe pa gola.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për javën e 20-të nga La Liga.

“Los Blancos” e kishin posedimin e topit në shumicën e kohës, teksa krijuan edhe më shumë raste shënimi, por nuk ia dolën edhe të shënonin.

Ky barazim më së shumti i shkon përshtati Barcelonës, që tani prin në tabelë me pesë pikë më shumë se Real Madridi.

Kampionët në fuqi spanjollë janë në pozitën e dytë me 42 pikë.

Real Sociedadi renditet i treti me 39 pikë. /Express

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë