Loading…

Reali akuzohet se po fiton me ndihmën e arbitrave: Reagon ashpër Zidane

  • 06/07/2020 | 08:06

Reali akuzohet se po fiton me ndihmën e arbitrave: Reagon ashpër Zidane

U desh një tjetër penallti e Sergio Ramos që Real Madrid të merrte tre pikë të tjera mjaft të vlefshme në luftën për titull.


Madrilenët mposhtën minimalisht 1-0 Athletic Bilbao me gol nga kapiteni Ramos.

Pas ndeshjes ka folur trajneri Zidane. Francezi tregon se ndjehet i lodhur kur dëgjon se Reali i tij po fiton falë penalltive dhe ndihmës së gjyqtarëve.

“Jam i lodhur kur dëgjoj se fitojmë prej arbitrave. Ajo nuk do ndryshojë ndonjëherë, ne gjithmonë do akuzohemi, por lojtarët meritojnë respekt”, tha Zidane në konferencën pas ndeshjes.

Trajneri i Real Madridit nuk mendon se e kanë fituar La Ligën ende edhe pse e pranon se tre pikët ndaj Bilbaos ishin shumë të rëndësishme.

“Ne nuk duhet të relaksohemi derisa ta sigurojmë titullin matematikisht. Kjo e sotshmja ishte një fitore mjaft e rëndësishme”, përfundoi Zidane.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë