Loading…
Reali ndalet edhe nga Getafe
  • 25/04/2019 | 23:54

Reali ndalet edhe nga Getafe

Reali i Madridit nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola, në sfidën e zhvilluar në transfertë përballë Getafes.

Të besuarit e Zidane dominuan në kontrollin e topit dhe lojës, por vendasit patën rastet më të mira për shënim, pasi zbrisnin shpesh në kundërsulme të shpejta.

Pas këtij rezultati, Reali mbetet në vendin e tretë, thuajse i sigurt në zonën Champions, ndërsa Getafe dhe Sevilla do të luftojnë për vendin e katërt.

Andaluzianët mposhtën po sot Rayo Vallecanon, me rezultatin e thellë 5-0. Promes, El Haddadi dy herë, Ben Yadder dhe Gil, shënuan për Sevillan, të gjithë në pjesën e dytë.

Sfida tjetër nga kampionati spanjoll, ishte ajo mes Real Sociedadit dhe Villarealit, që u fitua me rezultatin minimal 0-1 nga këta të fundit, që hodhën një hap drejt sigurimit të mbijetesës.

Më të fundit
...
  • 25/08/2019 | 15:17
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë