Loading…

Realiteti në ilustrimet komike (Foto)

  • 19/12/2016 | 23:03

Realiteti në ilustrimet komike (Foto)

Jonathan Kunz punon si pedagog në shkollën e artit ndërsa Elizabeth Pich punon si një artist i pavarur komik.

Që nga viti 2011 ata janë bashkuar për të publikuar ilustrimet e tyre komike në internet.

Arti që ata bëjnë  merret me dëshirat e parealizuara dhe tragjedinë në gjendje moderne, duke shfaqur karaktere të ndryshme që pasqyrojnë mendjen e tyre, gazetametro.net ka shqipëruar 5 ilustrrimet e tyre, shihni me poshtë ato dhe gjykojeni vet./ gazetametro.net

funny-comics-with-twist-warandpeas-2-5856b8e85b23d-jpeg__700 funny-comics-with-twist-warandpeas-3-5856b8ee4d04b-jpeg__700 funny-comics-with-twist-warandpeas-4-5856b8fa93445__700 funny-comics-with-twist-warandpeas-5-5856b8fdad73a-jpeg__700 funny-comics-with-twist-warandpeas-7-5856b90d64bbd__700

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë