Loading…

‘Receta më e mirë për një orgazëm të shkëlqyeshme’: E rëndësishme ta ndiqni vetëm një rregull

  • 07/04/2021 | 15:35

‘Receta më e mirë për një orgazëm të shkëlqyeshme’: E rëndësishme ta ndiqni vetëm një rregull

Orgazma është ende një qëllim i paarritshëm për disa gra, për të tjerët vetëm një histori që ka ndodhur një herë, ka ndodhur me shumicën e tyre, por ende nuk është shumë mirë të flitej për të, transmeton Gazeta Metro.


Epo, mendoni për këtë,  sepse padyshim që problemi nuk mund të jetë vetëm tek gratë, por edhe tek burrat për të cilët orgazma është një gjë më e thjeshtë, zgjat më pak dhe zakonisht pas gjithë kësaj ai fle, dhe gruaja ende shikon në tavan.

Atëherë, le të bëjmë diçka të zgjuar, parathënia është çelësi për të arritur orgazmën, dhe për këtë pajtohen edhe seksologët të cilët theksojnë se shpejtimi ndonjëherë mund të jetë një gjë e shkëlqyeshme.

Akti në vetvete është vetëm pjesa e fundit e gjithë historisë, thonë ekspertët që rekomandojnë që të mos hiqni dorë nga parathënia, ju pëlqen apo jo, një gruaje i duhet ajo për të arritur gjendjen e duhur shpirtërore.

Eksitimi fillon me puthjen, vazhdon me prekjen dhe fillon të rritet ashpër gjatë seancave orale, të cilat do t’i venë të dy partnerët plotësisht në veprim, duke mos i lejuar ata të mendojnë për gjëra të tjera.

Të luash gjatë parathënies mund të jetë një mrekulli e vërtetë, madje edhe për një partner të lodhur, disa prekje dhe puthje në vendet e duhura do të lënë në hije shpejt lodhjen dhe do të zgjojnë dëshirën tek ajo.

Prandaj, parathënia është e shkëlqyeshme, ndiqni atë këshillë dhe nuk do të gaboni./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë