Loading…

Receta për mëngjes: Picë shtëpie nga buka

  • 06/03/2017 | 08:49

Receta për mëngjes: Picë shtëpie nga buka

E shpejt dhe e lehtë.

Përbërësit:

Bukë

Qumësht

Sos domatesh

Sallam

Kaçkavall

Kërpudha

Origano

Përgatitja

Marrim bukën dhe e presim në feta të holla të cilat i rendisim në tavë për pjekje. Mbi çdo fetë buke hedhim nga një lugë qumësht, i lyejmë me sos domatesh dhe mbi çdo fetë buke vendosim sallam, kaçkavall, kërpudha dhe mbi to rigon. Në një enë të thellë thyejmë një vezë e rrahim me pirun dhe me furçë kuzhine lyejmë çdo copë buke me vezën e rrahur. Këto i vendosim në furrë dhe pjekim në temperaturë prej 200 gradë, derisa vezët të skuqen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë