Loading…

Receta: Smoothie me avokado dhe kakao

  • 14/02/2020 | 16:59

Receta: Smoothie me avokado dhe kakao

Kjo është një kombinim i shijshëm për fillimin e ditës, duke tërhequr pamjen e bukur të çokollatës, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

një banane e qëruar dhe e copëtuar

3 lugë çaji pluhur kakao

2 lugë çaji vaj kokosi

një avokado e qëruar dhe e copëtuar

gjysmë lugë çaji mjaltë

një lugë çaji ekstrakt vanilje

Mënyra e përgatitjes:

Vendosni të gjithë përbërësit në një blender, me 750 ml ujë të ftohtë. Nëse ju pëlqen të bëni smoothie, shtoni më shumë ujë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë