Loading…

Recetë: Biftek me speca, ideale për darkën e sotme

  • 14/04/2019 | 17:50

Recetë: Biftek me speca, ideale për darkën e sotme

E butë dhe me shije, kjo recetë gatuhet në tenxhere të ngadaltë dhe pastaj shërbyehet mbi oriz ose sipas dëshirës, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

900 gr file viçi e prerë në shirita nga 6 cm

pluhur hudhre për shije

3 lugë gjelle vaj

1 kub supë viçi

1/4 filxhan ujë të nxehtë

1 lugë gjelle miell misri

1/2 filxhan qepë të grira

2 spec

0.4 lt domate

3 lugë gjelle salcë soje

1 lugë çaji sheqer

1 lugë çaji kripë

Mënyra e përgatitjes:

Spërkasim fileton me pluhur hudhre për shije. Në një tigan të madh në temperaturë mesatare, ngrohim vajin dhe u japim ngjyrë kafe shiritave të mishit të viçit.

E zhvendosim në një tenxhere të ngadaltë.

Përzierje kubin e supës me ujë të nxehtë derisa të shkrihet, pastaj e përziejmë në miell misri derisa të shkrihet edhe mielli i misrit.

E derdhim në tenxheren me gatim të ngadaltë ku është mishi. Përziejmë në të qepë, specat të gjelbër, domatet e ziera, salcën e sojes, sheqerin dhe kripën.

I mbulojmë dhe i gatuajmë për 3 deri në 4 orë në temperaturë të lartë, apo për 6 deri në 8 orë në temperaturë të ulët./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë