Loading…

Recetë: Çaj çudibërës me të cilin mund të humbi 5 kilogram në muaj

  • 25/02/2021 | 22:07

Recetë: Çaj çudibërës me të cilin mund të humbi 5 kilogram në muaj

Shumë njerëz ndjekin një dietë të shëndetshme dhe ushtrime fizike në mënyrë që të humbin peshë dhe të bëhen në formë.

Është gjithashtu e mundur të mbështeteni në disa receta të lehta për tu përgatitur, duke përfshirë recetën e çajit të mollës.

Si të përgatitni çajin e mollës

Përbërësit:

4 cm copë xhenxhefil
4 shkopinj të gjatë kanelle
3 mollë
Një litër ujë.

Përgatitja:

Prisni xhenxhefilin dhe mollët në copa të vogla dhe vendosni të gjithë përbërësit në një enë në zjarr.

Pasi të vlojë uji, lëreni në zjarr të ngadaltë për 5 deri në 10 minuta.

Në mënyrë që të merrni rezultatin më të mirë, mund të filtroni ujin dhe të pini çaj një herë në ditë, rreth 30 minuta para se të hani mëngjes dhe darkë, për një periudhë 30 ditore.

Është e mundur të pushoni për 7 ditë para se të rifilloni të njëjtën metodë përsëri, por në këmbim, duhet të hani ushqime të shëndetshme me ushtrime fizike.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë