Loading…

Recetë: Darkë për pak minuta, pulë në mënyrë italiane

  • 09/12/2019 | 18:15

Recetë: Darkë për pak minuta, pulë në mënyrë italiane

Me këtë mish mund të shërbeni perimet si pjatë anësore që do të ju ndihmonte edhe ta balanconi numrin e kalorive, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

1/2 kg mish pule të bardhë

3 lugë vaj ulliri

4 thelbinj hudhër të prerë imët

1 kokë qepë të copëtuar imët

2 domate të prera dhe të qëruara fllad

rigon

borzilok

kripë

piper për shije

djathë mocarela

Mënyra e përgatitja:

Pjekim filetat e mishit të bardhë në një lugë gjelle vaj ulliri për 5 minuta në secilën anë, në mënyrë që të marr ngjyrë të verdhë. Nxirrini jashtë dhe lini të ngrohtë. Shtoni dy lugë vaj në të njëjtën tigan dhe skuqini qepën dhe hudhrat, shtoni domatet dhe erëzat, pastaj zieji për rreth 15 minuta.

Vendoseni mishin në një tepsi dhe derdhni sipër salcën e domates, mbuloni me djathë dhe piqeni në furrë derisa djathi të shkrihet./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë