Loading…

Recetë e specave turshive pa konservans, super e shijshme

  • 16/11/2021 | 16:40

Recetë e specave turshive pa konservans, super e shijshme

Koha e turshive veçse erdh, Interex ju prezanton një recetë të shijshme të specave turshi pa konservans:


Përbërësit:
– 1.5 litër ujë
– 1 kg speca Somborka
– 1 gotë çaji sheqer
– 1 gotë çaji kripë
– 1 gotë çaji uthull 9%
– 1 gotë çaji vaj misri
– 1 karrotë e prerë në rrathë
– 8 thelpinj hudhra të copëtuara
– 1 grusht majdanoz
– 1 lugë çaji kripë

Procesin e përgaditjes së turshive e gjeni në linkun e recetës.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë