Loading…

Recetë: Fasule tradicionale në tavë

  • 13/02/2020 | 16:40

Recetë: Fasule tradicionale në tavë

Kjo është një drekë e përkryer dhe shumë e preferuar për ata që e adhurojnë fasulën, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

300 gram fasule shumëngjyrësh

500 gram proshutë

4 karota

Një tufë majdanozi

Pak selino – rrënjë

1/2 speca të nxehtë

pak piper

5-6 thelbinj të hudhrës

Koka e qepës

Për fërgëse:

2 lugë vaj

1 lugë miell

1/2 lugë speca të kuq të bluar

Mënyra e përgatitjesL

Lani fasulet dhe derdhni me 1 litër ujë. Shtoni gjysmë lugë gjelle sode buke dhe vendoseni në zierje të ziejë.

Lëreni për 15 minuta.

Gjatë kësaj kohe, lani të gjitha perimet dhe copëtoni imët.

Lani fasulet me ujë të pastër, shtoni perime të copëtuara, proshutë të copëtuar dhe derdhni me 1.5 litër ujë.

Shtoni piperin dhe gatuajeni në temperaturën më të lartë derisa të gatuhet, pastaj ulni temperaturën dhe gatuajeni për rreth 90 minuta./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë