Loading…

Recetë: Linguine me tartuf deti

  • 16/06/2019 | 12:59

Recetë: Linguine me tartuf deti

Buzë detin, me verë të bardhë padyshim se do të ju mungontë një pjatë si kjo, e cila është idealja për këto ditë të ngrohta të verës, transmeton Gazeta Metro.


Shefi i kuzhinës Xhuliano Hasko në restorantin “Eval” tha se kjo kjë është më e kërkuara e turistëve të huaj, por vitëve të fundit ka filluar të jetë e preferuar edhe për turistët nga kosova.

Gjithçka që ju nevojitet për këtë recetë janë linguinet, tartufi i detit, domate, vaj ulliri, krip dhe biber.

Mënyra e përgatitjes është padyshim shumë e lehtë. Ju duhet t’i zieni linguinet, nga ana tjetër tartufin e detit ta fërgoni pak në vaj ulliri, pastaj sipër tartufit shtoni domtet të cilat fillojnë të bëhen të lëngshme dhe krijojnë një lloj salce. Linguinet largohen nga uji dhe vendosen drejt në tartufin në vaj ulliri.

I lëni në zjarr deri sa të homogjenizohen, pastaj janë gati të servohen./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë