Loading…
Recetë: Makarona mesdhetare
  • 18/02/2019 | 19:27

Recetë: Makarona mesdhetare

Receta mori këtë emër sepse pothuajse të gjithë përbërësit që përdora janë tradicionale në kuzhinën italiane, transmeton Gazeta Metro.


Ne gatuaj makaronët me pak vaj dhe kripë. Pastaj i kullojmë dhe i vendosim në një tigan. Bëjmë bashkë 1 vezë dhe shtojmë djathë në të.

Këtë përzierje ia shtojmë makaronave, pastaj i shtojmë ullinjtë e copëtuar, salcë domate dhe rigon. I përzijmë bashkë mirë, dhe në fund i rëndisim mocarelën.

Pasi ta kemi bërë këtë, tiganin e fusim në furrë dhe i lëmë të piqen për rreth 15 minuta.

Pastaj I largojmë nga furra dhe i shërbejmë të ngrohta. Sipas preferencës ju mund të shtoni edhe ajkë kosi./gazatametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë