Loading…

Recetë: Mish pule me perime nga furra

  • 01/08/2020 | 12:14

Recetë: Mish pule me perime nga furra

Drekë e thjeshtë, e shëndetshme dhe preferuar për të gjithë

Nuk ka më të shijshëm se mishi dhe perimet nga furra, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 400 g mish pule;
– 300 g patate;
– një qepë e vogël;
– karota;
– 2 speca;
– një kub viçi për supë;
– kripë;
– piper;
– erëza, sipas shijes.

Përgatitja:

Lyeni një enë me pak yndyrë apo vaj, varësisht nga ajo që përdorni.

Pritni mishin e pulës në bërxolla të holla, ndërkaq perimet pritni në kube.

Shtoni erëzat dhe kubin e shkrirë për supë. Qitni ujë, pastaj mbuloni enën me folie, në mënyrë që të vlojë më mirë.
Piqni në 180 gradë afërsisht një orë, apo derisa të zihet mirë.

Kur të bëhet gjysmë e pjekur hiqni folien në mënyrë që mishi të piqet më mirë.

Ju bëftë mirë!

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë