Loading…

Recetë: Mojito me pak kalori për ditët e ngrohta

  • 13/07/2019 | 21:55

Recetë: Mojito me pak kalori për ditët e ngrohta

Kokteji Mojito është ndër të preferuarit e të gjithëve, në veçanti gjatë ditëve të verës. Është koktej i përsosur sepse është i lehtë dhe i freskët, shkruan Gazeta Metro.


Ndërsa ne ju sjellim një recetë për këtë koktej, me shumë pak kalori.

Përbërësit

4 gjethe mente të freskëta
2 lugë limoni të gjelbër
2 pako ëmbëlsues pluhur sipas dëshirës
1/2 filxhan lëng i gazuar
1 1/2 teke vodka tuaj të preferuar
Fetë limonit për garniturë opsionale
akull

Udhëzime

Thyhen ëmbëlsuesit me gjethet e mentes derisa të bëhen copëza të vogla. Shtoni akullin, vodkën dhe lëngun e gazuar.

Ta shijoni./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë