Loading…

Recetë: Omëletë me spinaq dhe djathë

  • 02/12/2019 | 14:49

Recetë: Omëletë me spinaq dhe djathë

Nëse jeni adhurues i një mëngjesi të shijshëm me që ju mbush plotë fuqi, atëherë një omëletë me djathë dhe spinaq është zgjidhja e duhur për ju, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit (për një person):

dy vezë,

një pjesë e djathë,

një pjesë e vogël e baby spinaqit së larë,

një lugë gjalpë.

Mënyra e përgatitjes:

Preferohet që përbërësit e nevojshëm ti keni të gatshme para se të filloni përgatitjen e omëletës. Përzieni vezët mirë në një filxhan, pastaj imtësojeni me duar djathin. Lajeni spinaqin.

Skuqeni gjalpin dhe pastaj shtoni vezët më djathin, pastaj sipër shtoni spinaqin dhe lëreni të gatuhet. Preferohet të hahet i ngrohtë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë