Loading…

Recetë: Oriz me pulë dhe brokolli

  • 21/05/2020 | 20:01

Recetë: Oriz me pulë dhe brokolli

Nëse po kërkoni diçka të lehtë, të shijshme dhe të shpejtë për përgatitje atëherë kjo recetë është për ju, transmeton Gazeta Metro.


Për drekën tuaj ju  mund të përgatisni mish pule me kërpudha dhe brokoli

Këto janë përbërësit:

– 500 g gjoks pule,
– 250 g kërpudha
– 500 g brokoli,
– 1 filxhan supë pule,
– 1/3 filxhan salcë soje,
– ¼ filxhan miell,
– 3 thelpinj hudhre,
– 1 lugë e vogël xhenxhefil,
– 2 lugë të vogla vaj susami,
– 1 lugë e vogël sheqer ngjyrë të kaftë,
– Kripë,
– Piper.

Supën e pulës më mirë është ta përgatitni nga eshtrat e pulës, me perime dhe erëza sipas dëshirës.

Për të qenë gjella sa më e shijshme, përgatiteni në oriz të marinuar./gazetametro.net

Chicken & Veggie Stir-FryFULL RECIPE: http://bzfd.it/2cOny9k

Posted by Tasty on Tuesday, 20 September 2016

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë