Loading…

Recetë për lyerje me hudhra: E shpejtë, e thjeshtë dhe e shijshme

  • 24/11/2022 | 21:17

Recetë për lyerje me hudhra: E shpejtë, e thjeshtë dhe e shijshme

Do të ndieni një rapsodi shijesh në qiellzën tuaj.


Përgatitet shumë shpejt, ju nevojiten vetëm disa artikuj dhe shija është e papërsëritshme.

Përbërësit:

– 1 kokë hudhër
– një lugë vaj ulliri
– një lugë lëng limoni
– 100 gr krem djathi
– kopër

Përgatitja:

Pritni në majë një kokë hudhre dhe vendoseni në një folie dhe spërkateni me vaj ulliri.

Hudhrën futeni në furrë dhe piqeni në 180 gradë Celsius 20 minuta.

Hudhra gjatë asaj kohe do të zbutet dhe kur të jetë gati, shtypeni në një tepsi.

Koprën e grijmë imët, më pas e hedhim në hudhër së bashku me kremin e djathit.

Përziejini gjithçka mirë, më pas shtoni lëng limoni.

Edhe një herë, përzieni gjithçka mirë dhe lyerja është gati për t’u përdorur.

Shijojeni!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë