Loading…

Recetë për mëngjes: Petulla të shpejta

  • 28/09/2020 | 08:29

Recetë për mëngjes: Petulla të shpejta

Nevoitet:

3 vezë, 200 gr kos, 1 pluhur për pjekje, 20 lugë miell, kripë, sheqer.

Përgatitja:

Prej këtyre përbërësve bëni masën. Prej masës së fituar, merrni nga pak me lugë dhe lëshoni në vaj të nxehtë për skuqje. Kur të keni përfunduar, shërbeni ato me sheqer, reçel ose eurokrem.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë