Loading…

Recetë: Sallatë me kungull të njomë

  • 09/10/2019 | 15:12

Recetë: Sallatë me kungull të njomë

Kjo është një pjatë e mrekullueshme anësore ose një drekë e thjeshtë kur hani diçka të lehtë, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

250 g kungull i njomë

100 g trangull

1 qepë e re

2 lugë nenexhik

2 lugë erëza

ullinj

djathë i fortë, fetat ose parmesan

1 limon

vaj ulliri

Krip dhe  piper

Mënyra  e përgatitjes:

Lani kungull i njomë dhe trangullin dhe qërojini, pastaj grijeni në një rende të madhe. Shtoni kripën dhe piperin.

Prisni majdanoz, nenexhik, koprën dhe qepën e re. Kungullin dhe trangullin i kulluar mirë nga uji i tepërt, kombinohen me perime të copëtuara dhe erëza./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë