Loading…

Recetë: Samsa me hudhër

  • 13/02/2020 | 19:12

Recetë: Samsa me hudhër

Kjo është një pitë që nuk jemi mësuar shpesh ta konsumojmë, ndërsa përbërësi kryesor është hudhra, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

500 gr petë të gatshme

7 lugë miell

1/2 kube maja

125 gr. gjalbë

300 ml. ujë

Për lyerjen e samsave:

2 dl. salcë kosi

2 dl. kos

4-5 thelbinj hudhër

kripë për shije

Përgatitja:

Mbushni petët e gatshme me fillin e përgatitut nga mielli dhe gjërat tjera.

Rrotulloni lëvoren në një rrotull dhe mbështilleni në një rrotull.Përsëriteni me secilën petë, në mënyrë që të ketë rreth 15 deri në 20 pjesë të samsave nga 500 gramë secila

Piqeni në një tepsi dhe piqeni në 220 gradë për rreth gjysmë ore.

Ndërsa samsa është duke pjekur, përgatisni shtresën për byrekun, shtresë kjo e cila është e bërë nga salca e ​​kosit, kosi, hudhëra, kripa dhe përzieni, dhe kur byrek të pjekët, largojeni nga furru dhe vendoseni shtresën e përgatitur sipër dhe kthejeni në furrë edhe për dhjetë minuta të tjera.

Shërbehen të ngrohta./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë