Loading…

Recetë: Smoothie me banane, kivi dhe boronicë, ideale për tu konsumuar kur jeni të uritur në orët e vona

  • 30/04/2021 | 20:13

Recetë: Smoothie me banane, kivi dhe boronicë, ideale për tu konsumuar kur jeni të uritur në orët e vona

Jeni të uritur por nuk dëshironi të abuzoni me ushqim të rëndë në orë të vona, atëherë Metro ju sjell një recetë për smoothie që do të ju ngop dhe nuk do t’ju rëndoj, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

1 banane e mesme

2 kivi

3 lugë manaferra të plota

ujë sipas nevojës

Mënyra e përgatitjes:

Vendosni kivi, banane dhe manaferra të shkrira në blender. Shtoni pak ujë dhe përziejeni mirë. Lëngu që fitohet kullojeni në një sitë në mënyrë që t’i largoni farat dhe është e gatshme për konsumim./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë