Loading…

Recetë: Smoothie me portokall dhe vanilje, ideale për mëngjes

  • 05/04/2021 | 19:39

Recetë: Smoothie me portokall dhe vanilje, ideale për mëngjes

Një mëngjes i lehtë dhe i shëndetshëm, ju bën që të keni një ditë plot energji dhe njëkohësisht të mos shtoni kile të tepërta. Një smothie është perfekte për ta nisur ditën.


E për ata që preferojnë portokallin më poshtë ju sjellim një recetë se si të realizoni nje pije me këtë frut, dhe me shije vanilje.

Përbërësit:

1 portokall
¼ filxhan kos pa yndyrë
2 lugë gjelle lëng portokalli
¼ lugë vanilje
4 kuba akulli

Përgatitja:
Përziejmë portokallin, kosin, lëngun e portokallit, vaniljen dhe kubat e akullit. Të gjithë përbërësit i grijmë në mikser derisa të bëhet një masë e njëtrajtshme. Pija është gati.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë