Loading…

Recetë: Speca të mbushur me djathë

  • 23/05/2020 | 15:55

Recetë: Speca të mbushur me djathë

Është sezona e specave, prandaj mundohuni ta shfrytëzoni në maksimum këtë mundësi. Nëse nuk e keni idenë se cfarë do të përgatisni për drekë, thjeshtë bëni speca të mbushur, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

speca

600 gr djath

3 vezë

kripë dhe piper i zi

3 domate

Mënyra e përgatitjes:

Vezët e djathin bëjini bashkë. Shtojuni kripë e piper sipas dëshirës.Me këtë përzierje mbushini specat e larë e pastruar nga farat. Më pas mbyllini me copëza domatesh.

Specat e mbushur kështu mund t’i zieni ose edhe t’i piqni në furrë.Cilindo variant që zgjidhni, nuk do të gaboni.

Ju bëfshin mirë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë