Loading…

Recetë: Tortë me biskota dhe mjedra

  • 03/12/2019 | 20:18

Recetë: Tortë me biskota dhe mjedra

Kjo recetë është një tortë me krem të frutave e cila është shumë e lehtë për tu përgatitur por edhe shumë e lehtë për tu konsumuar, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

500 gr krem të ëmbël

300 ml ujë mineral

400 gram biskota të bluara

400 gram mjedra

Mënyra e përgatitjes:

Përzieni kremin e ëmbël me ujin mineral. Në gjysmën e kësaj mase shtoni biskotat e bluara, ndërsa në tjetrën shtoni mjedrat.

Në një tepsi me kallëp vendoseni pjesën e biskotave, ndërsa sipër kësaj e shtoni masën me krem të ëmbël dhe mjedra./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë