Loading…

Reçica: Depuetët ta votojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

  • 20/11/2020 | 22:30

Reçica: Depuetët ta votojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka folur për rëndësinë e votimit të Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, ku veç një serë masash që parashihen për të mbështetur qytetarët dhe bizneset, është edhe tërheqja e 10% e trustit për secilin qytetar.


Ai ka thënë se deputetet duhet të jenë njëzëri dhe të votojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike.

“Ne si partner politik jemi duke diskutuar dhe duhet të jemi të vetëdijshëm për situatën me numrat në parlament, por, nuk duhet të shihet nga prizmi politik e partiak interesi dhe jeta e qytetarëve, por secili deputet duhet të jenë njëzëri dhe të votojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, ka thënë ministri Reçica në kanal 10.

Ministri Reçica këtë kërkesë në adresë të deputetëve e ka bërë gjatë debatit televiziv ku po diskutohet për strategjinë e punësimit dhe krizën ekonomike me covid-19.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë