Loading…

Referim skandaloz në ndeshjen Roma-Milano, ia çfarë e pret arbitrin italian

  • 02/11/2021 | 09:50

Referim skandaloz në ndeshjen Roma-Milano, ia çfarë e pret arbitrin italian

Drejtimi i ndeshjes Roma-Milan në javën e 11 të Serie A nga arbitri Fabio Maresca nuk i ka pëlqyer shumë Federatës Italiane të Arbitrave në mbledhjen e tyre të fundit dhe për këtë arsye vendosën të marrin masa ndaj tij.


Një drejtim ndeshje i pakënaqshëm në total, përveç episodeve, disa prej të cilëve vendosën ndeshjen e detyruan AIA për të ndaluar bilbilin napoletan për disa ndeshje.

Motivet kishin të bënin me numrin e madh të kartonëve të nxjerrë gjatë ndeshjesh, mbajtje e njëanshme e lojës, si dhe menaxhimi i keq i VAR.

AIA u shpreh dhe për penalltinë që iu dha Ibrahimovic për ndërhyrjen e Ibanez, duke u shprehur se me rregullat e reja ajo nuk duhej akorduar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë