Loading…

Refuzohet oferta 100 milionëshe, Borussia Dortmund i tregon Manchesterit çmimin për Jadon Sanchon

  • 29/09/2020 | 23:59

Refuzohet oferta 100 milionëshe, Borussia Dortmund i tregon Manchesterit çmimin për Jadon Sanchon

Klubi gjerman, Borussia Dortmund, besohet që së fundmi ka refuzuar një ofertë 100 milionëshe të Manchester Unitedit për Jadon Sanchon, transmeton Gazeta Metro.


Ylli i ri anglez vazhdon të jetë objektivi kryesor i ‘Djajëve të Kuq’ për afatin kalimtar të verës, mirëpo nuk po arrin të dakordohen rreth çmimit me Borussia Dortmundin.

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, ka shkruar se klubi gjerman së fundmi ka refuzuar një ofertë 100 milionëshe të klubit anglez – 80 milionë para të gatshme dhe 20 milionë tjera në formë të bonuseve.

Borussia Dortmund besohet se po kërkon së paku 120 milionë euro për ta lënë të lirë sulmuesin që të largohet, në të kundërten janë të gatshëm ta mbajnë në skuadër edhe më tej.

Ndryshe, Jadon Sancho ka kontratë të vlefshme me Dortmundin deri në verën e vitit 2023. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë