Loading…

Regjisori Besim Ugzmajli sjell filmin më të ri të titulluar ‘Rruga’

  • 02/07/2019 | 10:15

Regjisori Besim Ugzmajli sjell filmin më të ri të titulluar ‘Rruga’

‘Rruga’ është filmi më i ri i regjisorit dhe skenaristit Besim Ugzmajli, transmeton Gazeta Metro.


Filmi është i metrazhit të të shkurtër 15 minuta dhe trajton temën e dy viktimave të trafikimit dhe jetën e tyre të kontrolluar nga një trafikant, në rolet kryesore janë aktorja Gresa Pallaska dhe Mal Noah Sfqiu.

Regjisori Ugzmajli ka paralajmëruar se filmi së pari do të shfaqet në Kosovë dhe më pas në vende të tjera të botës.

Filmi është realizuar në bashkëproduksion me Figurina Films dhe Mailuki Films./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë