Loading…

Regjisori i famshëm amerikan, Woody Allen, debuton në La Scala të Milanos

  • 02/07/2019 | 16:29

Regjisori i famshëm amerikan, Woody Allen, debuton në La Scala të Milanos

Regjisorit ikonë të kinemasë amerikane i ka rënë prestigji në SHBA por në Evropë vazhdon të admirohet, ai debuton në La Scala të Milanos si regjisor i operës nga Puccini, transmeton Gazeta Metro.


Woody Allen deri sa po bëhej gati për debutimin e tij tha se ai gjithmonë ishte pritur mirë dhe ka një përcjellje të dashur në Evropë.

Ai u prit me duartrokitje kur po hynte në sallën e konferencës për shtyp sot para premierës së fundjavës.

Derisa regjisori tani 83 vjeçar injorohet në shumicën e rretheve në Hollywood pasi akuzat për abuzim u rishfaqën edhe një herë pas shpalosjes së skandaleve me abuzim seksual në industrinë e filmit në SHBA.

Filmin e tij të fundit, Studio e filmave, Amazon, refuzoi ta distribuoj dhe shkëputi kontratën me Allen, derisa filmi do të shfaqet në kinematë e Italisë dhe Spanjës.

Woody Allen gjithmonë ishte i njohur si ekscentrik por ku tronditi Amerikën ishte kur u nda nga gruaja Mia Farrow e u martua me të bijën e tyre të adoptuar, atëherë tetëmbëdhjetë vjeçare./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë