Loading…

Regjisori Tertini merr edhe 3 çmime në Francë (Foto/Video)

  • 11/12/2016 | 16:27

Regjisori Tertini merr edhe 3 çmime në Francë (Foto/Video)

Filmi i shkurtër Tradhti me letra, me skenar dhe regji nga Valmir Tertini, ka fituar 3 çmime në DC Festival Awards në Francë.

Në mesin e aktorëve të këtij filmi bëjnë pjesë: Alexandra Waluk, Fisnik Zeqiri, Albulena Kryeziu, Granit Shala, Nexhip Nexhipi dhe Molika Maxhuni, shkruan Gazeta Metro.

Regjisori Tertini, ka dhënë lajmin për çmimet e arritura, përmes rrjetit social facebook, ku edhe ka falenderuar bashkëpuntorët e tij.

Ai përmes këtij filmi ka prekur një temë aktuale në vendin tonë. Ky film paraqet përpjekjen e një burri shqiptar për të rregulluar dokumentacionin në Gjermani dhe vështirësitë që paraqiten në martesën e tij me gruan që e pret në Kosovë.

Ju kujtojmë se ky regjisor ka korrur suksese më parë edhe me dokumentarin e tij “Elektricisti i nëntokës”, ku është prezantuar nëpër festivale në  Ballkan, Evropë, Angli dhe Amerikë.

Të njëjtin sukses si duket po e arrin edhe me ‘Tradhti me Letra”. /gazetametro.net

Postimi i tij i plotë në facebook:

drila

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë