Loading…

Regjistrohen tetë viktima dhe 239 raste të reja në 24 orët e fundit në Itali

  • 02/08/2020 | 21:18

Regjistrohen tetë viktima dhe 239 raste të reja në 24 orët e fundit në Itali

Italia ka regjistruar 239 infeksione të reja me koronavirus në 14 orët e fundit, ndërsa tetë persona kanë humbur jetën.


Rastet e reja janë regjistruar kryesisht në rajonet Emilia Romagna, Lombardi dhe Veneto.

Që nga fillimi i pandemisë, në Itali janë infektuar me COVID-19  248.070 persona, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 35.154.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë