Loading…

Rekord rastesh në Itali: Mbi 19 mijë të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

  • 23/10/2020 | 18:47

Rekord rastesh në Itali: Mbi 19 mijë të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Çdo ditë që kalon, Italia shënon rekorde të reja, në bilancin e pandemisë. Sipas autoriteteve shëndetësore kanë qenë mbi 19 mijë të infektuar në 24 orët e fundit.


Në 24 orët e fundit u shënuan 91 viktima nga COVID-19, ndërkohë që janë mbi 10 mijë persona e shtruar në spitale dhe mbi 1 mijë ndodhen në terapi intensive.

Ndërkohë, kryeministri italian Giuseppe Conte deklaroi se do të shmangë me të gjitha forcat hipotezën e një mbyllje të përgjithshme, që për analistët do të ishte fatale për ekonomin.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë