Loading…

Remzi Ejupi dhe Lazim Destanin i dhurojnë Maqedonisë së Veriut 2 mijë teste për COVID-19

  • 21/07/2020 | 18:28

Remzi Ejupi dhe Lazim Destanin i dhurojnë Maqedonisë së Veriut 2 mijë teste për COVID-19

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka treguar se dy biznesmet e njohur shqiptar i kanë dhuruar 2 mijë teste për qytetarët atje, shkruan Gazeta Metro.


Remzi Ejupi nga kompani “Eurokoha” dhe Lazim Destani nga kompania “Ekolog” i kanë dhuruar Maqedonisë së Veriut sot 2 mijë teste për COVID-19.

Osmani në emër të Qeverisë maqedonase i ka falënderuar Ejupin dhe Destanin.

“Mirënjohje deri tek sipërmarrësit Lazim Destani nga kompania “Ekolog”, Nazmi Viqa nga kompania “ABBRUCH AWR” dhe Remzi Ejupi nga kompania “Eurokoha” për donacionin e sotëm prej 2 mijë testeve COVID19, të cilat menjëherë do të vendosen në dispozicion të Institutit për Shëndet Publik”, ka shkruar Osmani.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë