Loading…

Renditja e re e FIFA’së, kjo është pozita e Shqipërisë

  • 07/04/2021 | 18:22

Renditja e re e FIFA’së, kjo është pozita e Shqipërisë

Dy fitoret e muajit mars ndaj Andorras dhe San Marinos nuk e kanë ndihmuar Shqipërinë të ngjitet në renditjen e FIFA-së ku në përditësimin e fundit të publikuar, kuqezinjtë mbeten sërish aty ku ishin, në vendin e 66-të.


Humbja me Anglinë ka ndikuar sigurisht por gjithsesi skuadra e Rejas ka të njëjtat pike edhe pas këtyre rezultateve, 1360 duke mbrojtur ato pozicione të mëparshme.

Ndryshe paraqitet situate e Kosovës ku me 2 humbje në eliminatore dhe një fitore në miqësore, dardanët kanë rritje minimale të pikëve por humbasin 3 vende për t’u pozicionuar në vendin e 120 në FIFA.

Ndërkohë në luftën për kreun e renditjes nuk ka lëvizje thelbësore teksa Belgjika mbetet e para dhe siç ishin vijojnë Franca, Brazili, Anglia dhe Portugalia.

Italia ka bërë përparimin më të madh duke kapërcyer 3 pozicione dhe renditet e 7-ta ndërsa Danimarka futet në top 10 me 2 pozicione më lart.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë