Loading…

Renditja tabelare e Superligës së Kosovës pas 15 xhirove të zhvilluara

  • 25/11/2021 | 15:20

Renditja tabelare e Superligës së Kosovës pas 15 xhirove të zhvilluara

Fitorja e Gjilanit ndaj Dritës në derbin lokal si dhe triumfi i Llapit ndaj Drenicës me rezultat 5-3ka bërë që kreu i tabelës së Superligës së Kosovës në futboll të jetë shumë i ngjeshur.


Edhe Ballkani që mposhti Malishevën me rezultat 2-0 është rikthyer fuqishëm duke u renditur i dyti në tabelë, raporton KosovaPress.

Gjilani renditet i pari me 28 pikë, i ndjekur nga Ballkani me 27.

Kjo është renditja e plotë tabelare e Superligës së Kosovës:

Gjilani 28

Ballkani 27

Drita 25

Llapi 24

Prishtina 21

Drenica 20

Ulpiana 17

Dukagjini 16

Malisheva 15

Feronikeli 10

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë