Loading…

Rënie e madhe e çmimit të naftës

  • 05/11/2016 | 11:55

Rënie e madhe e çmimit të naftës

Si shenjë e tensioneve mes Arabisë Saudite dhe Iranit, bota ka pësuar rënie të madhe të çmimit naftës, që cilësohet si rënia më e madhe që nga muaji janar.

Në një takim të ekspertëve të Organizatës së vendeve eksportuese të naftës (OPEC), gjatë javës së kaluar, Riyadh ka kërcënuar për rritjen e prodhimit të naftës, nëse Teherani refuzon të kufizojë prodhimet e tij bënë të ditur një burim nga OPEC.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë