Loading…

Reperi i njohur shpallet fajtor për sulm gjatë përleshjes në Suedi

  • 14/08/2019 | 16:26

Reperi i njohur shpallet fajtor për sulm gjatë përleshjes në Suedi

Reperi amerikan ASAP Rocky, emri i vërtetë i të cilit është Rakim Mayers, është shpallur fajtor për sulm gjatë një përleshje në Stockholm dhe i është dhënë një dënim dyvjeçar me kusht.


30 vjeçari gjithashtu është urdhëruar të paguajë dëmet për viktimën.

ASAP Rocky kaloi gati një muaj në paraburgim pas sulmit, i cili ndodhi në fund të qershorit, përpara se të lirohej përpara vendimit.

Gjithashtu dy anëtarë të grupit të ASAP Rocky, Bladimir Corniel dhe David Rispers, u shpallën fajtorë për të njëjtën akuzë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë