Loading…

Reperi Ice Cube sqaron pse punon me Trump’in

  • 17/10/2020 | 21:20

Reperi Ice Cube sqaron pse punon me Trump’in

Reperi Ice Cube ka qenë prej kohësh kritik ndaj Trump, madje kishte publikuar një këngë të vitit 2018 me titull “Arrestoni Presidentin”. Kështu që erdhi si një tronditje për shumë njerëz që mësuan se reperi dhe Trump kanë punuar së bashku, transmeton Gazeta Metro


Reperi Ice Cube po sqaron komentet e tij në lidhje me punën për Presidentin Donald Trump në një plan të drejtuar për të ndihmuar amerikanët e zinjë se kë duhet të përkrahin.

Reperi shtoi se ai nuk i “beson” Biden as Trump dhe se ai nuk është ekipi i askujt, por ai do të punojë me “këdo që është në pushtet”.

Ylli i “Boyz n the Hood” tha se ai është i hapur për të punuar me ekipin e kandidatit për president të Partisë Demokratike Joe Biden dhe ekipin e Trump, por vetëm ky i fundit e ftoi atë të zhvillonte një bisedë në lidhje me të tani.

Demokratët dhe Republikanët iu afruan atij për the Platinum Plan, Kontratën e tij me Amerikën e Zezë, një projekt prej 22 faqesh për të arritur drejtësinë ekonomike raciale që Ice Cube drejtoi.

“Unë nuk jam duke luajtur lojëra politike. Unë do të shkoj te kushdo që është në pushtet dhe do të flas me ta për problemet tona,” tha Ice Cube. “Unë nuk do të hyj atje duke folur për pakicat, nuk do të hyj atje duke folur për njerëz me ngjyra ose shumëllojshmëri ose asnjë nga ato gjëra. Unë do të shkoj atje për Amerikanët e Zinj, ata që janë pasardhës të skllevërve.” Transmeton gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë