Loading…

Reshje dhe erë e fuqishme: Mot ‘i çmendur’ ditëve në vazhdim

  • 11/11/2019 | 22:49

Reshje dhe erë e fuqishme: Mot ‘i çmendur’ ditëve në vazhdim

Mot me reshje e erëra të fuqishme pritet të mbaj dy ditëve të ardhshme në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Prishtina Weather njofton se temperatura maksimale do të jetë 17 gradë Celsius, kurse ajo minimale 2 gradë.

Moti për dy ditët e ardhshme:

12.11.2019 – Kryesisht me vransira dhe erë. Pasdite vonë dhe në mbrëmje priten reshje shiu. Gjatë natës reshje lokale shiu. Do të fryejë erë mesatare e fuqishme dhe e fuqishme nga juglindja 8-16m/s, e në rajonin e Dukagjinit e lehtë dhe mesatare nga perëndimi 2-6m/s. Indeksi UV: 2.

13.11.2019 – Në mëngjes vende-vende vazhdojnë reshjet e shiu. Ditën mot i butë, me vransira dhe erë. Erë mesatarisht e fuqishme dhe e fuqishme nga juglindja 6-14m/s. Indeksi UV: 2./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë