Loading…

Respekt për ata që dhanë gjithçka për lirinë

  • 28/11/2016 | 16:20

Respekt për ata që dhanë gjithçka për lirinë

Dita e Pavarësisë së Shqipërisë, ditëlindja e Adem Jasharit dhe dalja publike e parë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë tri ngjarje që kanë ndodhur me 28 nëntor. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, thotë se 28 nëntori është festë e trefishtë në Kosovë.

Përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social Facebook, Thaçi kujton me respekt ata që dhanë gjithqka çka patën për lirinë.

“Për të shprehur respektin për ata që dhanë gjithçka që patën për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, sot bëra homazhe në kompleksin memorial në Prekaz, te shtatorja e Zahir Pajazitit, te varri i presidentit Rugova dhe te varret e Fehmi e Xhevë Lladrovcit”, shkruan presidenti./gazetametro.net

homazhe-thaci

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë