Loading…

Reuters e fut në mesin e më të mirave foton nga protestat në Kosovë

  • 30/12/2016 | 18:17

Reuters e fut në mesin e më të mirave foton nga protestat në Kosovë

2016 ishte një vit i trazirave politike dhe Reuters ishte atje për të ndjekur këto ngjarje.


Në mesin e 142 fotografive që përfaqësojnë ngjarje nga po aq vende, gjendet edhe një nga protesta në Prishtinë.

Në fotografinë e publikuar për Kosovën është kapur momenti kur një protestuar po gjuante gurë drejt policisë.

“Një protestues duke hedhur gurë drejt policisë gjatë përleshjeve në Prishtinë”, shkruan Reuters, autor i së cilës është Agron Beqiri.

Disa nga fotot e përzgjedhura nga Reuters:

Maqedoni, njerëzit duke festuar solsticin veror në afërsi të qytetit të Kumanovës.


Filipine

Guatemala

India

Haiti

Indonezi

Koreja Veriore

Koreja Jugore

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë