Loading…

Rezidencat luksoze të liderëve të botës (Foto)

  • 11/04/2017 | 11:48

Rezidencat luksoze të liderëve të botës (Foto)

Të gjithë kemi dëgjuar për Shtëpinë e Bardhë, por ku jetojnë pjesa tjetër e liderave të botës?


Nuk është surprizë tashmë, që njerëzit më të fuqishëm të botës jetojnë në rezidenca luksoze, të përshtatshme për pozicionet e tyre. Këto banesa apo pallate, janë të pajisura me gjithçka, duke filluar nga pistat e helikopterëve e deri te vepra të pavlera arti.

Nga “Imperial Palace”, në Tokio, ku rri perandori japonez Akihito, te pallati “Elysee”, në Paris, në rezidencën e François Hollande, më poshtë ju kemi sjellë disa rezidencat luksoze të liderave botërorë.

Palácio da Alvorada in Brasília, Brazil

brazil

Palais de l’Élysée, Paris, Francë.

paris

The Imperial Palace, Tokio, Japoni

japoni

The White House, Washington, SHBA

1491881461_08

Kremlin, Moskë, Rusi

rusi

The Presidential Palace of Hanoi, Vietnam

1491881542_11

Buckingham Palace, Londër, Angli 

1491881636_14

Ak Saray, Ankara, Turqi

1491881721_16

Vaduz Castle, Lihtenshtejn

1491881837_20

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë