Loading…

“Rezultate jo të mira të ekipit”: ​Jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

  • 24/10/2020 | 21:27

“Rezultate jo të mira të ekipit”: ​Jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Klubi futbollistik Drenica përmes një nioftimi në faqen zyrtare të klubit ka njoftuar se trajneri i kësaj skuadre, Fadil Rama, e ka liruar postin pas rezultateve jo të mira në këtë fillim të kampionatit të ri.


Postimi i plotë nga FC Drenica:

Kryetrajneri i deritanishëm i skuadrës, Fadil Rama ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e të parit në stolin e KF Drenicës , pas humbjës 4:1 kundër FC Drita.

Dorëheqja e trajnerit ka ardhur si rrjedhojë e rezultateve jo të mira, thuhet në dorëheqjen e Ramës.

Ky i fundit ka falënderuar kryesinë për besimin dhe përkrahjen gjatë gjithë kësaj kohe.

Gjithashtu edhe klubi falënderon trajnerin Rama për punën dhe angazhimin e deri tanishëm.

Klubi do t’ju njoftoj më kohë në lidhje me zhvillimet për emërimin e trajnerit të ri.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë