Loading…

Rezultatet finale: Hyseni apo Haziri, cili morën më tepër vota?

  • 28/10/2021 | 10:36

Rezultatet finale: Hyseni apo Haziri, cili morën më tepër vota?

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 17 tetorit në kuadër të 38 komunave të Kosovës.

Është Komuna e Gjilanit e cila do të ketë një raund të dytë të zgjedhjeve.

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Hyseni si dhe ai i LDK-së, Lutfi Haziri do të kërkojnë sërish votën e qytetarëve.

Por në raundin e parë, Hyseni arriti të grumbullojë më tepër vota, saktësisht 19 mijë e 57 vota.

Kurse Haziri mori 18 mijë e 546 vota gjithsej.

Më poshtë keni votat edhe për kandidatët e tjerë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë