Loading…

Ribashkimi emocional i çiftit pas heqjes së kufizimeve të udhëtimit (VIDEO)

  • 09/11/2021 | 08:47

Ribashkimi emocional i çiftit pas heqjes së kufizimeve të udhëtimit (VIDEO)

SHBA hoqi të hënën kufizimet në udhëtimet nga një listë e gjatë vendesh, duke përfshirë Indinë, Meksikën, Kanadanë dhe pjesën më të madhe të Evropës, duke krijuar skenën për ribashkime emocionale gati dy vjet në përgatitje dhe duke ofruar një nxitje për industrinë ajrore dhe turistike të shkatërruar nga pandemia.


Në Aeroportin Ndërkombëtar të Neëark në Nju Xhersi, Nirmit Shelat u ribashkua me të dashurën e tij, Jolly Dave, pas nëntë muajsh ndarje. Shelat mbërriti në Neëark pasi udhëtonte nga Charlotte, Karolina e Veriut, për të përshëndetur Dave. Ajo ishte në fluturimin e parë jashtë vendit për në Shtetet e Bashkuara, raporton AP, transmeton Klankosova.tv.

Rregullat lejojnë udhëtimin ajror nga një sërë vendesh nga të cilat ishte i kufizuar që në ditët e para të pandemisë – për sa kohë që udhëtari ka prova të vaksinimit dhe një test negativ për COVID-19. Ata që kalojnë kufijtë tokësorë nga Meksika ose Kanadaja do të kërkojnë dëshmi të vaksinimit, por jo test.

Qytetarët amerikanë dhe banorët e përhershëm lejoheshin gjithmonë të hynin në SHBA, por ndalimet e udhëtimit i penguan turistët, penguan udhëtarët e biznesit dhe shpesh ndanin familjet, transmeton Klankosova.tv.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë